17 lutego 2022
Pieczenie kojarzy Ci się z koniecznością spędzania wielu godzin w kuchni? Jeśli chcesz zaoszczędzić cenny czas i przyspieszyć proces wypiekania
17 lutego 2022
Do najbardziej nielubianych obowiązków domowych zalicza się mycie szyb. Nie da się ukryć, że wypolerowanie ich na błysk stanowi nie
17 lutego 2022
Jak wybrać robot sprzątający? Jedną z najbardziej popularnych i rozwijających się dziedzin sprzętu w Polsce i na świecie stały się

Czytaj więcej

Czym dokładnie jest i jak działa robot myjący okna?

 

Na pierwszy rzut oka wygląda niepozornie, ale to, co potrafi, z całą pewnością Cię zaskoczy. Inteligentny robot do mycia szyb, bo o nim mowa, to zaawansowany technologicznie sprzęt, który jest w stanie precyzyjnie wyczyścić okno bez smug, zarysowań i nieestetycznych śladów. To, co jest jego cechą charakterystyczną, to wbudowany silnik próżniowy z głowicą czyszczącą, dzięki któremu maszyna bezproblemowo utrzymuje się na tafli. Tego typu automaty są również wyposażane w układ podtrzymywania zasilania, dlatego nie musisz obawiać się, że urządzenie spadnie z okna w sytuacji, kiedy niespodziewanie zabraknie energii elektrycznej. Dzięki temu może bezpiecznie pracować nawet na dużych wysokościach.

 

Automatyczne roboty do mycia okien mają to do siebie, że działają nie tylko na wielu szklanych powierzchniach. Możesz ich z powodzeniem używać także na:

  • płytkach ceramicznych,
  • gładkich ścianach,
  • stołach,
  • blatach itp.

 

Jak znaleźć dobry i tani robot do mycia okien?

 

Z roku na rok na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń przeznaczonych do usuwania zabrudzeń z szyb. Przyglądając się rozwiązaniom oferowanym przez producentów, warto mieć na uwadze przede wszystkim kwestie techniczne. Kluczowe parametry, których nie możesz pominąć przy zakupie robota do mycia okien to między innymi:

  • moc silnika,
  • sposób zasilania,
  • tryby pracy,
  • poziom generowanego hałasu,
  • bezpieczeństwo.

 

W pierwszej kolejności dobrze jest przyjrzeć się mocy urządzenia. Im będzie wyższa, tym sprzęt lepiej poradzi sobie z wszelkimi nieczystościami na szklanej powierzchni. Nie bez znaczenia są także programy pracy, dzięki którym będziesz mógł np. zdalnie sterować automatem za pomocą pilota, czy włączyć tryb umożliwiający czyszczenie prawostronne.

Jeśli szukasz urządzenia z atrakcyjnej półki cenowej, rozsądnym rozwiązaniem może być Sauber v6, który poruszając się za pomocą dwóch kół, skutecznie wyczyści każdą szklaną powierzchnię. Urządzenie to wyróżnia się Al-inteligentną technologią obliczania ścieżki, algorytmem sterowania zapobiegającemu upadkowi oraz funkcją automatycznego wykrywania krawędzi okna. W podobnej cenie można nabyć Sauber v6 , który poza tym, że działa na wielu gładkich podłożach, może być obsługiwany ręcznie z dołączonego do zestawu pilota zdalnego sterowania.

 

Do najbardziej nielubianych obowiązków domowych zalicza się mycie szyb. Nie da się ukryć, że wypolerowanie ich na błysk stanowi nie lada wyzwanie, któremu nie każdy jest w stanie podołać. Jeśli i Ty nie przepadasz za tego rodzaju czynnością, to może Cię w niej wyręczyć nowoczesny robot do mycia okien. Sprawdź, jak działają tego typu urządzenia i na jakie parametry warto zwrócić szczególną uwagę przy ich zakupie.

 

17 lutego 2022

Jak działają roboty do mycia okien?

©Copyright IT Technology Poland Sp. z o.o. 2018-2022 - All Rigths reserved

IT TECHNOLOGY POLAND SP. Z O. O.

 

38-480 Rymanów

ul. M. Konopnickiej 7

 

Tel:17 250 20 85

Email: biuro@sauber.pl